پروژه بزرگ نیروگاه خورشیدی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی متصل به شبکه در محل آستان مقدس امام زادگان، موقوفات و  بقاع متبرکه در سطح استان خراسان رضوی توسط شرکت رهیافت های هوشمند صدری ایرانیان در حال انجام است. این پروژه بزرگ در شهرهای مشهد، خلیل آباد، گناباد، کاشمر، قوچان، درگز، سبزوار، نیشابور، داورزن و بجستان اجرا می شود .

مشارکت در تولید برق پاک و تلاش برای حفظ محیط زیست از طریق کاهش انتشار گازهای گلخانه ای و عدم استفاده از سوخت های فسیلی از جمله اهداف اساسی در اجرای این طرح می باشد. همچنین از طریق تزریق و فروش برق خورشیدی به شبکه درآمدزایی مناسبی برای این اماکن ایجاد خواهد شد که می تواند بخشی از هزینه های جاری را پوشش دهد.

شرکت رهیافت های  هوشمند صدری ایرانیان در حال احداث بیش از 840 کیلووات نیروگاه خورشیدی در این پروژه بزرگ استانی می باشد. انرژی تولیدی سالیانه این نیروگاه ها در حدود 1600 مگاوات ساعت خواهد بود و از این طریق از انتشار 1120 تن گاز دی اکسید کربن جلوگیری می شود. این عدد برابر با عملکرد حدود 42000 اصله درخت می باشد همچنین استفاده از پنل های ایرانی تابان با هدف حمایت از تولید ملی در این پروژه استفاده شده است..

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *