نیروگاه خورشیدی 100 کیلووات کاخک گناباد

کارخانه فرحنوش به مدیریت جناب آقا مهندس علوی

نیروگاه خورشیدی 100 کیلووات
نیروگاه خورشیدی 100 کیلووات

تصویب قانون تعرفه تزریق در سال 1394 توسط وزارت نیرو، بسیاری از شرکت­های صنعتی و کارخانجات را به منظور نصب نیروگاه برق خورشیدی متصل به شبکه ترغیب نمود. بر این اساس، این مراکز یک درآمد نیروگاه برق خورشیدی برای مدت زمان 20 سال خواهند داشت.؛ به عنوان نمونه، چندین کارگاه صنعتی و مزارع کشاورزی واقع در شهرستان­های استان خراسان رضوی، نیروگاه خورشیدی 100 کیلووات را در محل خود نصب نموده­ اند. این مراکز از طریق احداث این نیروگاه برق خورشیدی، به صورت میانگین 150 میلیون ریال در هر ماه درآمد کسب می ­کند. بازگشت سرمایه این نیروگاه خورشیدی در حدود 5/3 الی 4 سال تخمین زده می ­شود که با توجه به عمر بیست 20 ساله، سودمندی مناسب طرح را نشان می­دهد.؛

پنل خورشیدی استفاده شده در این نیروگاه خورشیدی پنل  خورشیدی JA Solar می باشد. اینورتر خورشیدی استفاده شده در نیروگاه خورشیدی اینورتر خورشیدی SMA می باشد.

نیروگاه های خورشیدی شامل سه بخش اساسی می باشند.

بخش اول پنل خورشیدی که بیش از 60 درصد قیمت نیروگاه برق خورشیدی می باشند.

بخش دوم اینورتر خورشیدی که تنها بخشی که امکان سوختن دارد همین بخش می باشد .

بخش سوم سازه خورشیدی می باشد. که این بخش به صورت کامل توسط شرکت رهصان (رهیافت های هوشمند صدری ایرانیان) بومی سازی شده است.

درآمد نیروگاه خورشیدی 100 کیلووات ماهانه بیش 15 میلیون تومان می باشد که هر دو ماه یک بار توسط شرکت های توزیع شهرستان ها به حساب مشترک واریز می گردد. درآمد نیروگاه خورشیدی هر ماه با توجه به نرخ تورم که توسط هئیت وزیران اعلام می گردد تعدیل می شود این نرخ در حال حاضر از سال 96 به سال 97 حدود 23 درصد می باشد

شرکت رهیافت های هوشمند صدری ایرانیان (رهصان) با نصب بیش از 700 نیروگاه خورشیدی در سال های اخیر یکی از بزرگترین پیمانکاران نیروگاه خورشیدی در مشهد و کل کشور می باشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *