نیروگاه برق خورشیدی
نیروگاه برق خورشیدی

نیروگاه برق خورشیدی صنعتی

تصویب قانون تعرفه تزریق در سال 1394 توسط وزارت نیرو، بسیاری از شرکت­های صنعتی و کارخانجات را به منظور نصب نیروگاه برق خورشیدی متصل به شبکه ترغیب نمود. بر این اساس، این مراکز یک درآمد نیروگاه برق خورشیدی برای مدت زمان 20 سال خواهند داشت.؛ به عنوان نمونه، چندین کارگاه صنعتی و مزارع کشاورزی واقع در شهرستان­های استان خراسان رضوی، نیروگاه خورشیدی 20 کیلووات را در محل خود نصب نموده­ اند. این مراکز از طریق احداث این نیروگاه برق خورشیدی، به صورت میانگین 5/26 میلیون ریال در هر ماه درآمد کسب می­کند. بازگشت سرمایه این نیروگاه خورشیدی در حدود 5/3 الی 4 سال تخمین زده می ­شود که با توجه به عمر بیست 20 ساله، سودمندی مناسب طرح را نشان می­دهد.؛

پنل خورشیدی استفاده شده در این نیروگاه خورشیدی پنل  خورشیدی پاک آتیه که ساخت ایران می باشد. اینورتر خورشیدی استفاده شده در نیروگاه خورشیدی اینورتر خورشیدی SMA می باشد.

نیروگاه های خورشیدی شامل سه بخش اساسی می باشند.

بخش اول پنل خورشیدی که بیش از 60 درصد قیمت نیروگاه برق خورشیدی می باشند.

بخش دوم اینورتر خورشیدی که تنها بخشی که امکان سوختن دارد همین بخش می باشد .

بخش سوم سازه خورشیدی می باشد. که این بخش به صورت کامل توسط شرکت رهصان (رهیافت های هوشمند صدری ایرانیان) بومی سازی شده است.

درامد نیروگاه خورشیدی 20 کیلووات ماهانه بیش2.5 میلیون تومان می باشد که هر دو ماه یک بار توسط شرکت های توزیع شهرستان ها به حساب مشترک واریز می گردد. درامد نیروگاه خورشیدی هر ماه با توجه به نرخ تورم که توسط هیت وزیران اعلام می گردد تعدیل می شود این نرخ در حال حاضر از سال 96 به سال 97 حدود 23 درصد می باشد

شرکت رهیافت های هوشمند صدری ایرانیان (رهصان) با نصب بیش از 700 نیروگاه خورشیدی در سال های اخیر یکی از بزرگترین پیمانکاران نیروگاه خورشیدی در مشهد و کل کشور می باشد.

 

 

 

 

 

 

 

نیروگاه برق خورشیدی
نیروگاه برق خورشیدی 20 کیلووات خلیل آباد
نیروگاه برق خورشیدی
نیروگاه برق خورشیدی 20 کیلووات رشتخوار

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *