نیروگاه5 کیلووات آب منطقه ای

نیروگاه5 کیلووات آب منطقه ای

ایران با داشتن حدود ۳۰۰ روز آفتابی در سال جزو بهترین کشورهای دنیا در زمینه پتانسیل انرژی خورشیدی در جهان است.نیروگاه5 کیلووات آب منطقه ای تربت جام با توجه به موقعیت جغرافیای ایران و پراکندگی در کشور، لزوم استفاده از انرژی خورشیدی را مورد توجه قرار داده و در این زمینه سرمایه گذاری نموده اند. استفاده از انرژی خورشیدی یکی از بهترین راه‌های برق‌رسانی و تولید انرژی در مقایسه با دیگر مدل‌های انتقال انرژی به روستاها و نقاط دور افتاده در کشور از نظر هزینه، حمل‌ونقل، نگهداری و عوامل مشابه است.

با توجه به استانداردهای بین‌المللی اگر میانگین انرژی تابشی خورشید در روز بالاتر از ۳٫۵ کیلووات ساعت در مترمربع (۳۵۰۰ وات/ساعت) باشد استفاده از مدل‌های انرژی خورشیدی نظیر کلکتورهای خورشیدی یا سیستم‌های فتوولتائیک بسیار اقتصادی و مقرون به صرفه است.

در بسیاری از قسمت‌های ایران انرژی تابشی خورشید بسیار بالاتر از این میانگین بین‌المللی است و در برخی از نقاط حتی بالاتر از ۷ تا ۸ کیلو وات ساعت بر مترمربع اندازه‌گیری شده‌است ولی به‌طور متوسط انرژی تابشی خورشید بر سطح سرزمین ایران حدود ۴٫۵ کیلو وات ساعت بر مترمربع است.

الزام تامین 20 درصد برق مصرفی

پیرو مصوبه هیات محترم وزیران، تصویـب نامـه هیـئت وزیـران بـه شـماره ۷۸۲۵۰/ ت ۵۱۹۰۴ هــ در جلســه مــورخ ۹۵/۰۶/۲۵  مقــرر گردید وزارتخانــه‌هــا، موسسـات و شـرکت‌هـای دولتـی و نهادهـای عمومـی غیـر دولتـی، بانـک‌هـا، شـهرداری‌هـا و … بر اسـاس فهرسـتی کـه وزارت نیـرو تعییـن و اعـلام نموده اســت موظف هستند طــی دو ســال حداقــل ۲۰ درصــد از بــرق مصرفــی سـاختمان‌هـای خـود را از انـرژی هـای تجدیـد پذیـر تامیـن نماینـد

شرکت رهصان با تکیه بر تیم اجرایی توانمند خود در ارائه خدمات مطلوب به انواع متقاضیان دولتی و خصوصی، اقدام به طراحی، نصب و اجرای نیروگاه5 کیلووات آب منطقه ای واقع در تربت جام نمود. انرژی تولیدی این نیروگاه، به شبکه داخلی مجموعه مذکور تزریق و موجب کاهش مصرف برق آن مجموعه از شبکه برق شهری می‌گردد.

اطلاعات کلی نیروگاه:

کارفرما اداره آب منطقه ای
محل احداث تربت جام
ظرفیت نامی 5 کیلووات
تاریخ احداث  بهار 1399
انرژی تولیدی 8.5 مگاوات ساعت در سال
پنل خورشیدی برند Taban  مونو کریستال تابان
اینورتر خورشیدی اینورتر سه فاز اروپایی Fronius ظرفیت تجمعی 5کیلووات
سازه نیروگاه طراحی و ساخت توسط رهصان به صورت دو ردیفه عمودی

 

4 Comments

 1. عبدالحمیدرضائیان صنم

  بسیار عالی دم شرکت رهصان گرم
  بنده کارشناس ارشد برق قدرتم.مدارک کامل از فنی حرفه ای کل کشور و مدرس ساتبا را دارم.کارهای آنگرد وآفگرد کارکردم خوشحال میشوم ابتدا نمایندگی شرکت تابان رو داشته باشم و درزمینه فروش تجهیزات خورشیدی و نصب وراه اندازی نیروگاههای خورشیدی در تربت جام و تایباد وخواف وصالح آباد ونیلشهرو باخرز و نصرآباد وسمیع آباد ونوارمرز تایباد وتربت جام فعالیت کامل داشته باشم.

  Reply
  • کارشناس سایت

   سلام
   ممنون از شما لطفا درخواستتون رو در واتس اپ شرکت ارسال بفرمایید

   Reply
 2. عبدالحمیدرضائیان صنم

  بنده جهت راه اندازی پمپ هدی آب و برقدار کردن وگدامداریها و…..مشتری زیاد دارم اگر شرکت همراهی کنند بتوانم دفتر نمایندگی در تربت جام دائر نمایم بسیار عالی میشود هم جهت فروش لوازم خورشیدی شرکت و هم ازلحاظ اقتصادی برای شرکت سودآوری خوبی خواهد داشت
  ۰۹۳۵۹۵۳۶۸۷۳.

  Reply
  • کارشناس سایت

   سلام
   لطفا بفرمایید درخواستتون رو در واتس شرکت ارسال بفرمایید.

   Reply

Submit a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *