اعطای وام 50 میلیون تومانی با کارمزد 4 درصد و بازپرداخت 5 ساله جهت احداث نیروگاه خورشیدی 5 کیلوواتی

معرفی طرح

در طرح جهاد روشنایی، بمنظور توانمندسازی مالی خانوارهای مستقر در روستاها، مناطق محروم و حاشیه شهرها شامل مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره)، افراد تحت پوشش بهزیستی، زنان سرپرست خانوار، سالمندان، بازنشستگان و کلیه اقشار کم درآمد و ضعیف جامعه تسهیلات ارزان قیمت 50 میلیون تومانی با کارمزد 4 درصد و بازپرداخت 60 ماهه جهت احداث نیروگاه خورشیدی 5 کیلواتی و درآمدزایی بلندمدت اعطا می‌گردد. این طرح در استان خراسان رضوی با نظارت سازمان بسیج سازندگی و همکاری پنج بانک عامل شامل تجارت، ملت، ملی، سپه و صادرات و همچنین به پیمانکاری شرکت رهیافتهای هوشمند صدری ایرانیان (رهصان) بعنوان تامین‌کننده و پیمانکار در حال اجرا می‌باشد. از مزیتهای طرح خرید تضمینی و نیروگاههای خورشیدی میتوان به ریسک حداقلی آن، پتانسیل خوب تابش در اکثر نقاط استان خراسان رضوی، قیمت تمام شده پایین نیروگاه در این طرح جهاد روشنایی، افزایش درآمد سالانه، بهره برداری آسان و نگهداری بدون هزینه نیروگاه خورشیدی اشاره کرد.

درآمدزایی نیروگاههای خورشیدی بدین صورت است که شرکت توزیع نیروی برق با کلیه متقاضیان این نیروگاه‌ها، قرارداد خرید تضمینی 20 ساله منعقد و بصورت تضمینی برق تولیدی آنها را خریداری می‌کند. مطابق با این قرارداد هر ساله نرخ خرید برق افزایش و بعبارتی درآمد آن متقاضی افزایش می‌یابد. درآمد ماهانه یک نیروگاه 5 کیلوواتی در استان خراسان رضوی در سال اول حدودا 850.000 تومان تا 1.000.000 تومان است که این مبلغ در سال‌های آتی افزایش می‌یابد. نمونه موفق این پروژه، طرح برکت آفتاب کمیته امداد می‌باشد که در سال 1395 برای مددجویان کمیته امداد نیروگاه خورشیدی 5 کیلوواتی نصب شد و هم اکنون در سال 1399 این خانوارها درآمد ماهانه 2 تا 2.5 میلیون تومانی را دارند.

آخرین اخبار

برگزاری مناقصه و انتخاب پیمانکار (20/11/99)

مطابق با استعلام قیمت اخذ شده توسط سازمان بسیج سازندگی استان خراسان رضوی و با نظارت شرکت توزیع نیروی برق، شرکت رهیافتهای هوشمند صدری ایرانیان بعنوان پیمانکار منتخب طرح جهاد روشنایی بمنظور تامین و احداث 1000 واحد سامانه خورشیدی 5 کیلووات انتخاب گردید. شایان ذکر است شرکت رهصان تاکنون پیمانکار پروژه های بسیار زیادی همچون پروژه نیروگاههای خورشیدی کمیته امداد، پروژه نیروگاههای خورشیدی سازمان اوقاف و امور خیریه استان خراسان رضوی، پروژه نیروگاه های خورشیدی شهرداری مشهد و مصوبه الزام ادارات دولتی و انواع مختلفی از دیگر پروژه ها بوده است.

 

مصاحبه ریاست سازمان بسیج سازندگی استان خراسان با روزنامه دنیای اقتصاد (18/12/99)

پیرو مصاحبه جناب آقای سرهنگ روحانی، مسئول مرکز بسیج سازندگی و محرومیت زدایی استان خراسان رضوی، سهمیه استان خراسان رضوی برای طرح جهاد روشنایی 1000 واحد سامانه 5 کیلوواتی است که تاکنون 800 نفر از خانوارهای واجد شرایط این طرح شناسایی شده اند. وی همچنین به پتانسیل بسیار خوب تابش بویژه در شهرهای جنوبی استان خراسان همچون سبزوار، تربت، خواف، بردسکن، بجستان و گناباد اشاره و خاطرنشان کرد که محل مورد نظر احداث نیروگاه بایستی از استحکام کافی برخوردار باشد. همچنین به گفته وی با توجه به اینکه این طرح از ابتدای اسفندماه آغاز شده است، تاکید کرد که متقاضیان بایستی پیش پرداخت اولیه خود را تا قبل از انتهای اسفند به حساب شرکت رهیافتهای هوشمند صدری ایرانیان واریز تا خرید تجهیزات هرچه سریعتر انجام شود. شایان ذکر است ضمانت های لازم بابت واریز وجه به شرکت مربوطه اخذ شده است.

 

بازدید از آغاز روند اجرایی طرح (21/12/99)

همزمان با مبعث رسول اکرم (ص)، معاونت محترم سازمان بسیج سازندگی استان خراسان رضوی از اولین نیروگاه خورشیدی 5 کیلوواتی طرح جهاد روشنایی که توسط پرسنل اجرایی شرکت رهصان طراحی و اجرا شده بود بازدید بعمل آوردند.

اطلاعات تکمیلی

دریافت مشاوره رایگان

  • جهت اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان با کارشناسان شرکت رهصان در تماس باشید.
  • شماره تماس: 05191090368

  • شماره واتس اپ: 09120223305