گزارش وضعیت تجدیدپذیرها

گزارش وضعیت جهانی انرژی تجدیدپذیر 2021

یکی از معتبرترین گزارشها در مورد وضعیت جهانی انرژی تجدیدپذیر 2021، سیاستها و برنامه های کشورها و همچنین میزان سرمایه گذاری انجام شده در این حوزه به نام گزارش وضعیت جهانی تجدیدپذیرها (Renewable Global status Report) توسط موسسه REN21 هر ساله منتشر میشود. جدیدترین آن در بهار 1400 در دسترس عموم قرار گرفت.

ظرفیت جهانی برق فتوولتائیک خورشیدی و توان اضافه شده در هر سال

همانطور که در شکل شماره 25 از این گزارش مشاهده میشود، ظرفیت جهانی نیروگاههای خورشیدی در طی 10 ساله گذشته از 39 هزار مگاوات به 760 هزار مگاوات افزایش و رشد حدود 20 برابری را تجربه کرده است. تا جاییکه در سال گذشته (2020) به طور کلی 139 هزار مگاوات به ظرفیت نیروگاه های فتوولتائیک در سراسر دنیا اضافه شده است. این رقم علیرغم بحران کرونا و افت وضعیت اقتصادی بسیاری از کشورها اتفاق افتاده است که نشان از اهمیت بالای صنعت خورشیدی در تامین برق پایدار دارد.

رهیافت های هوشمند صدری ایرانیان

ظرفیت جهانی اضافه شده برق تجدیدپذیرها (بادی، خورشیدی و …)

تصویر زیر همچنین ظرفیت نصب شده کل نیروگاه های برق تجدیدپذیر در هر سال را به تفکیک نوع تکنولوژی نشان میدهد. مطابق با این تصویر، فقط در سال گذشته معادل 256 هزار مگاوات نیروگاه برق تجدیدپذیر در کل دنیا احداث و بهره برداری رسیده است. نکته مهم شیب افزایشی نیروگاههای خورشیدی فتوولتائیک نسبت به سایر تکنولوژیها و نیروگاه های بادی است. چنانچه نیروگاههای بادی فراز و نشیب ملایم و همچنین سایر موارد بویژه برق آبی، کاهش داشته اند اما نیروگاه های خورشیدی فتوولتائیک رشد قابل توجهی داشته اند. این مهم نشاندهنده بلوغ صنعت خورشیدی فتوولتائیک، کاهش هزینه های آن در طی دهه گذشته، مزایای نسبی بیشتر آن و همه فراگیر شدن صنعت خورشیدی در کل دنیا است.

رهیافت های هوشمند صدری ایرانیان

جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص اجرای سامانه خورشیدی، می­توانید با شماره 05138766343 و یا 09120223305  واحد بازرگانی تماس حاصل فرمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *