هزینه ساخت نیروگاه خورشیدی مشهد

بهره­ مندی از نیروگاه خورشیدی در سراسر دنیا در طی سالیان اخیر، بیش از پیش مورد توجه قرار گرفته است. به طوری ­که بیشترین ظرفیت نصب شده منابع تولید انرژی الکتریکی از سال 2017 به بعد توسط نیروگاه های خورشیدی تامین شده است. علی رغم مزایای بی شمار این تکنولوژی نظیر تولید انرژی پاک، بهره­ برداری ساده و نگهداری و تعمیرات بسیار ناچیز، هزینه ساخت نیروگاه خورشیدی مشهد به عنوان یکی از چالش­ های اصلی نیروگاه­ های خورشیدی شناخته می­شود.

به منظور رفع مشکل تامین سرمایه­ گذاری اولیه، قوانین متعدد تشویقی توسط کشورهای مختلف تصویب و اجرا شده است. یکی از این بسته ­های حمایتی، قانون تعرفه تزریق (FiT) می ­باشد که در حال حاضر در کشورهای بسیاری از منطقه اتحادیه­ اروپا، چین و بخش­هایی از کشور آمریکا در حال اجرا می ­باشد. در این روش، انرژی تولیدی نیروگاه خورشیدی از طریق یک کنتور مجزا ثبت و در یک قیمت بسیار مناسب (بالاتر از قیمت برق خانگی) خریداری می­شود. این موضوع منجر به ایجاد انگیزه برای سرمایه­ گذاران کوچک و بزرگ جهت احداث نیروگاه خورشیدی به عنوان یک سرمایه­ گذاری بلند مدت و جذاب خواهد شد.

در کشورمان ایران در سال 1394 قانون تعرفه تزریق با هدف خرید کلیه انرژی تولیدی توسط نیروگاه ­های خورشیدی تصویب و ابلاغ شد. مطابق با قانون جاری، خرید تضمینی نیروگاه خورشیدی برای مدت بیست سال با قیمت در حدود 15 برابر قیمت برق منازل خانگی توسط شرکت ­های توزیع نیروی برق شهرستان­ ها صورت می­ پذیرد. تعرفه خرید انرژی برای متقاضیان نیروگاه خورشیدی خانگی (5 تا 20 کیلووات) و متقاضیان نیروگاه خورشیدی صنعتی (تا 100 کیلووات) به ترتیب 8000 و 7000 ریال برای هر کیلووات ساعت می­ باشد. از ویژگی­ های منحصر به فرد این طرح در ایران، افزایش تعرفه پرداختی با توجه به نرخ تورم (قیمت خرده­ فروشی مواد) و نرخ ارز می­باشد. این موضوع منجر به افزایش قابل توجه درآمدهای حاصله و در نتیجه سوددهی هر چه بیشتر آن خواهد شد.

هزینه ساخت نیروگاه خورشیدی مشهد

هزینه ساخت نیروگاه خورشیدی 5 کیلووات در مشهد حدود 45 میلیون تومان

همچنین هزینه ساخت نیروگاه خورشیدی 10 کیلووات در مشهد حدود 88 میلیون تومان

بر همین اساس هزینه ساخت نیروگاه خورشیدی 100 کیلووات در مشهد حدود 820 میلیون تومان می باشد.

در جدول زیر، شرایط و میزان هزینه/درآمد احداث نیروگاه خورشیدی در توان­های خانگی و صنعتی ارائه شده است:

هزینه ساخت نیروگاه خورشیدی مشهد

هزینه ساخت نیروگاه خورشیدی مشهد

 هزینه ساخت نیروگاه خورشیدی مشهد

قبض برق جهت براورد هزینه ساخت نیروگاه خورشیدی مشهد

جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه و چگونگی سرمایه ­گذاری، می­توانید با کارشناسان این شرکت در ارتباط باشید.

یا همچنین با شماره همراه 09151672730 تماس حاصل نمایید