نیروگاه خورشیدی محدود به ظرفیت انشعاب

نیروگاه خورشیدی محدود به ظرفیت انشعاب

طبق مصوبه وزارت نیرو در خصوص نرخ خرید برق از نیروگاه خورشیدی محدود به ظرفیت انشعاب و شرایط آن، نیروگاه های بادی با ظرفیت کمتر از یک مگاوات و نیروگاه های خورشیدی با ظرفیت کمتر از 200 کیلووات که در مکانهای دارای انشعاب برق اعم از مسکونی، تجاری، صنعتی و کارگاه ها و کارخانه ها نصب و اجرا میشوند، نیروگاه های محدود به ظرفیت انشعاب خواهند بود. این نوع نیروگاه ها به لحاظ نرخ خرید برق، دارای جذابیت بیشتر و به لحاظ فرآیند عقد قرارداد ساده تر و صرفا از طریق شرکت توزیع نیروی برق همان شهر یا استان امکان پذیر خواهند بود.

کل ظرفیت نیروگاههای تجدیدپذیر محدود به ظرفیت انشعاب در حال حاضر حدود 60 مگاوات است که بیش از 50 درصد آن در سه استان خراسان رضوی، کرمان و اصفهان تاکنون (مرداد 1400) به بهره برداری رسیده اند. شرکت رهصان با ظرفیت نصب شده 10 مگاوات از نیروگاه های کوچک مقیاس در کشور، جزو شرکتهای پیشرو در این زمینه محسوب میشود.

نیروگاه های خورشیدی کیلوواتی از توجه ویژه ای در این زمینه برخوردار است. موارد زیر درباره سامانه های خورشیدی حائز اهمیت است:

  • سهولت در طراحی، تامین کالا و اجرا توسط پیمانکاران ذیصلاح شرکت توزیع
  • قیمت تمام شده پایین به ویژه در ظرفیتهای صنعتی 20 و 100 و 200 کیلوواتی
  • قابلیت نصب در اکثر نقاط کشور با توجه به پتانسیل بسیار خوب خورشید
  • استفاده از فضاهای بلااستفاده همچون پشت بام منازل و کارگاههای صنعتی
  • کمک به تولید پراکنده برق و لذا کاهش تلفات انتقال برق در شبکه
  • درآمدزایی مناسب برای خانوارها و خرید تضمینی 20 ساله برق

جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص اجرای سامانه خورشیدی، می­توانید با شماره 05138766343 و یا 09120223305  واحد بازرگانی تماس حاصل فرمایید. در تصویر زیر که باستناد سایت ساتبا اخذ شده است، ظرفیت نیروگاههای تجدیدپذیر مختص مشترکین دارای انشعاب نشان داده شده است.

نیروگاه خورشیدی محدود به ظرفیت انشعاب

3 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *