سنای برلین پایتخت آلمان

الزام نصب نیروگاه خورشیدی در آلمان

مجلس نمایندگان آلمان با هدف توسعه نصب نیروگاه خورشیدی در آلمان در بخش خانگی و اهتمام به گذار انرژی به سوی منابع پاک و کاهش هر چه بیشتر آلایندگیها، به تازگی قانونی موسوم به Berlin Solar Act را تصویب کرده است. مطابق با این قانون کلیه ساختمان های مسکونی جدید پایتخت آلمان (برلین) و همچنین ساختمانهایی که بازسازی میشوند (با مساحت بیشتر 50 متر مربع) موظف اند سامانه خورشیدی فتوولتائیک روی پشت بام خود نصب کنند. این قانون با هدف تامین حداقل 25 درصد برق مورد نیاز از محل انرژی خورشیدی تصویب شده است.

گزارش شبکه تلویزیونی راشاتودی، پایتخت آلمان در نظر دارد یک چهارم برق مصرفی خود را تا سال ۲۰۵۰ به طور کامل از انرژی خورشیدی تأمین کند.
این قانون در سال ۲۰۲۳ به اجرا در می‌آید و متخلفان از آن با جریمه سنگین مواجه می‌شوند. این قانون در عین حال انتقاد برخی شرکت‌ها را در پی داشته است.

ثبت رکورد جدید برق تجدید پذیر ها در آلمان

براساس نمودار منتشر شده توسط موسسه سیستم‌های انرژی خورشیدی فرانهوفر (Fraunhofer ISE)، در ماه ژوئن سال جاری میلادی (خرداد-تیر)، سامانه‌های خورشیدی فتوولتاییک متصل به شبکه در آلمان با تولید ۷/۹۹ تراوات-ساعت برق رکورد جدیدی را به ثبت رساندند. براین اساس، سهم انرژی خورشیدی در سبد انرژی الکتریکی کشور آلمان به ۲۰/۶ درصد در این ماه رسید که نشان از تامین یک‌پنجم برق شبکه سراسری آلمان توسط انرژی پاک و تجدیدپذیر خورشیدی است.

البته در ماه می سال گذشته میلادی، سهم انرژی خورشیدی در سبد برق کشور آلمان به ۲۰/۸ درصد رسید، اما این رکورد در شرایطی بود که به‌دلیل همه‌گیری ویروس کرونا تقاضای برق به‌طور قابل‌توجهی در این کشور کاهش پیدا کرده بود.

علاوه‌براین، نیروگاه بادی با تولید ۴/۴۸ تراوات-ساعت انرژی الکتریکی در ماه ژوئن، ۱۱/۶ درصد از سبد برق آلمان را به‌ خود اختصاص داده است.

براساس نمودار منتشر شده توسط موسسه سیستم‌های انرژی خورشیدی فرانهوفر (Fraunofr ISE) رکورد قبلی تولید برق خورشیدی در ماه ژوئن ۲۰۲۰ سال گذشته به میزان ۷/۳ تراوات-ساعت به ثبت رسیده است.

سنای برلین پایتخت آلمان

جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص اجرای سامانه خورشیدی، می­توانید با شماره 05138766343 و یا 09120223305  واحد بازرگانی تماس حاصل فرمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *