الزام مشترکین پر مصرف به تامین برق از نیروگاه خورشیدی

باتوجه به بحران کمبود برق و ضرورت و الزام مشترکین پر مصرف به تامین برق از نیروگاه خورشیدی مدیریت مصرف اخیرا شرکت مدیریت تولید، انتقال و توزیع برق ایران (توانیر) ابلاغیه ای را با محتوی الزام تامین برق مازاد بر الگوی مصرف برای مشترکین پر مصرف بصورت خریداری از نیروگاه های خصوصی و یا استفاده از سیستم های خورشیدی در جهت تولید برق منتشر کرده است. در غیر اینصورت شرکت برق در جهت تامین این برق مازاد تعهدی نداشته و درصورت تامین این برق از شرکت برق که به میزان 2 برابر الگوی مصرف مشترکین خانگی باشد با تعرفه خرید انرژی های تجدیدپذیر محاسبه خواهد شد و در اقدامات بعدی حتی شرکت برق مجاز به قطع برق مشترک پر مصرف می باشد.

الزام مشترکین پرمصرف به تامین برق

طرح برق امید با هدف مدیریت مصرف و فرهنگسازی از دوماه دیگر رسما وارد مرحله اجرا خواهد شد که با اجرای آن کم مصرف‌ها دیگر از پرداخت قبض برق معاف می‌شوند حتی برای پرمصرف‌ها نیز این امکان وجود دارد که با کاهش مصرف از پرداخت قبض رهایی یابند.

وزارت نیرو در سه سال گذشته طرح‌های تشویقی مختلفی برای عبور از پیک بار اجرا کرده است، چرا که در تابستان مصرف برق افزایش بسیاری می‌یابد و نیروگاه‌ها با چالش‌های متعددی دست و پنجه نرم می‌کنند و ممکن است همچون سال ۱۳۹۷ خاموشی‌های برنامه ریزی شده نیز مهمان خانه‌ها شود. از این رو برای جلوگیری از این مساله و تامین برق پایدار، وزارت نیرو فرهنگ سازی را مهم دانسته و در سال‌های اخیر نیز برنامه‌هایی را برای آن در نظر گرفته که تازه‌ترین آن طرح برق امید است.

در حال حاضر ۳۰ میلیون مشترک خانگی در کشور وجود دارد که در دو دسته “زیرالگو” و “بیش ازالگو” تقسیم بندی شده اند که برای هر کدام تعرفه خاصی تعریف شده است. در این بین ۸۵ درصد از مشترکان زیرالگو برق مصرف می‌کنند و تنها ۱۵ درصد بالاتر از الگو‌های تعیین شده مصرف دارند، در طرح برق امید مشترکان زیرالگو هم به دو دسته خوش مصرف و کم مصرف تقسیم بندی می‌شوند.

جهت دریافت اطلاعات بیشتر  از طریق لینک یا با شماره تماس 38766343 – 051 داخلی 106 و یا 09120223305 واحد بازرگانی با ما در ارتباط باشید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *